Direk Net Logo

Gizlilik ilkelerimiz

Sitemizde kredi karti islemleri için haberlesmede her asama güvenlik altina alinmistir..

Site-Ziyaretçi Haberlesme Güvenligi:
Sitemizin ödeme sayfalarinda site ile ziyaretçi arasindaki haberlesme 256 bit SSL standardinda gerçeklesmektedir. Kredi karti bilgilerinin verilecegi sirada sayfada bu haberlesme biçiminin bulunup bulunmadigi, ödeme sayfasina erisildiginde adres çubugunda yazan ifadenin http:// biçiminde degil, https:// biçiminde olusu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eristiginizde tarayicinin sag alt kösesinde kilit ikonu da yer almaktadir.

Site-Banka Haberlesme Güvenligi:

  • Kredi karti bilgilerinin siteden bankaya aktarilmasi ile ilgili güvenlik, bankanin sundugu maksimum güvenlik ile gerçeklesmektedir.


Site Içi Veri Güvenligi
Güvenli ortamda yapacaginiz islemlerde siz ve kredi kartini size tahsis eden banka haricinde hiçbir kisi, kurum ve kurulus tarafindan bilgilerinize ulasamamaktadir. Online islemin bir sonucu olarak aktarilan kredi kart bilgilerine tarafimizdan dahi erisilmesi mümkün degildir.


Güvenlik Unsurlari 

  • direk.net.tr'de güvenlik en çok önem verilen unsurlardan biridir. direk.net.tr müsterilerinin özel bilgilerini en üst düzeyde korumak için birden fazla güvenlik sistemi kullanmaktadir. Kredi karti bilgileriniz onay alinmasi için bankaya gönderildikten sonra sunucularimizda saklanmaz. direk.net.tr çalisanlari dahil hiç kimse kredi karti bilgilerinize ulasamaz

  • Ödemelerini kredi karti ile yapmak istemeyen müsterilerimiz için HAVALE SEÇENEGI ödeme sayfasinda karsiniza çikacaktir. Havale ile ödeme yapan müsterilerimizin dekontlarini elektronik olarak muhasebe@direk.net.tr  mail adresine yollamalari siparislerinin daha çabuk gönderilmesini saglayacaktir. Unutulmamalidir ki havale ödemelerinde siparisin verildigi degil havalenin hesaplarimiza ulastigi tarih siparis tarihi olarak islem görmektedir. 

  • Internet gibi herkese açik ag ortamlarinda dolasan hassas bilgilerin, kötü niyetli kisilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazi zorunluluklar vardir. direk.net.tr'de kullandigimiz güvenlik önlemleri ayrintilari ile asagida anlatilmistir.

SHA (Secure Hash Algorithm)
  • SSL, web üzerindeki iletisim güvenligi için kullanilan ve bilgi transferinin gizliligini ve bütünlügünü saglayan güvenlik protokolüdür. Web siteleri ve tarayicilar tarafindan yaygin olarak desteklenen SSL, müsteri ve magaza arasindaki mesajlarin sifrelenmesini ve sadece dogru adreste desifre edilmesini saglar. Netscape Communications Corporation tarafindan gelistirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan) hem de sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda bir dogrulama mekanizmasi kullanilir.

  • SSL, bir internet isleminde rol alan partilerin kimliklerinin dogrulugunu kanitlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadir. Dijital sertifika sahibi, kendisine gönderilecek mesaji sifrelemesi için diger partiye sertifikasi ile birlikte sifreleme anahtarini gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile sifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafindan desifre edilebileceginden mesajin dogru kisi tarafindan okunmasi saglanir. SSL, sifreleme sistemi olarak Açik Anahtar Sifreleme Yöntemi'ni kullanir. Bu yöntem sayesinde SSL web üzerindeki iletisimde hem transfer edilen bilginin gizliligini ve bütünlügünü saglamakta, hem de istemci ve sunucunun kimliklerini dogrulamaktadir.

Kisisel bilgilerin güvenligi ;
  • direk.net.tr vermis oldugunuz tüm kisisel bilgilerinizi gizli tutar. Yaptiginiz alisverisler sirasinda 256 bit güvenlikle korunarak girdiginiz kredi karti numaralari direk olarak ilgili bankaya yine 256 bit sifrelenerek gönderilir.

  • Belirli bir kredi kartiniz ile yapacaginiz alisverisinizde, bankanin Sanal Pos sistemi tarafindan provizyon onayi alan islemin ekstra güvenligini saglamak amaciyla, 3D Secure Güvenlik Sistemi uygulanmaktadir. Gerekli görülen durumlarda, banka ya da direk.net.tr yetkilileri, kredi karti hamilini telefonla arayarak siparis teyidi isteyebilir. Siparisin hazirlanmasindan önce onay asamasinin tamamlanmasi gerekmektedir. Bu uygulama, her ne kadar sunulan hizmetin hizini etkilese de, daha saglikli bir alisveris deneyimi yasanmasi için bankacilik sektörü tarafindan da gerekli görülen bir standarttir.
  • 3D Secure Güvenlik Sistemi, Internet üzerindeki alisverislerin güvenliginin arttirilmasi amaciyla Visa ve Mastercard tarafindan gelistirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme islemi sirasinda kartinizin sahibi olan bankanin web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartiniza ait sifre ile onaylama islemi gerçeklestirilmektedir. Böylelikle kart numaraniz baskalari tarafindan biliniyor olsa bile sifrenizi sadece siz bildiginiz için elektronik güvenliginizi saglamis oluyorsunuz.
  • Sistemin Visa kredi kartlari kullanimi için hazirlanan uygulamasina "Verified By Visa", Mastercard kredi kartlari kullanimi için hazirlanan uygulamasina ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrica bir ücret ödenmesi gerekmemektedir. 3D Secure konusunda detayli bilgi ve sifrenizin olusturulmasi için bankaniz ile görüsmeniz gerekmektedir.

Powered by WHMCompleteSolution